Stomme av mässingsfärgad metall. Fem ljusarmar med lackade, genombrutna skärmar. Höjd 64 cm. Diameter 60 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Smärre fläckar. Lack med krackelyr. Smärre färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10