Karaff, elva mindre koppar samt elva större koppar. Klarglas med frostad dekor.
Slitage. 1 del med nagg, 1 del med spricka och nagg, 10 delar med smärre kantnagg. Karaffens propp ej ursprungligen tillhörande.