GUSTAF MÖLLENBORG, troligen. Skål, silver, Stockholm, 1849. Vikt 355 gram.
Invändigt förgylld. Dekor av knäckar. Diameter 18 cm.
Smärre slitage. Fat saknas. Otydlig mästarstämpel.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10