ERIC DETTHOW, olja på pannå, signerad Detthow.
"Nu". 55 x 45 cm.
Ytterkanter mot ram ställvis med obetydliga skrapmärken samt färgbortfall. Ställvis obetydlig krackelyr samt färgbortfall.
(Enligt uppgift, baserat på överförda fotostatkopior a tergo) Salon des Tuileries, Paris, 1933.