Rött fält med blå mittmedaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med palmettmönster och gröngula sekundärbårder.
Slitage, ställvis hårt. Ställvis blekt. Skadade fransar. Malskador på undersidan. Något smutsig.