WOLDEMAR TOPPELIUS, olja på duk, signerad och daterad 1921.
Eka vid vattenbryn. Bildens mått 50 x 72 cm.
Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Fläckar. Mindre tryckskada i ena hörnet.