Woldemar Toppelius

(Sverige, 1858-1933)
Woldemar Toppelius
(Sverige, 1858-1933)

WOLDEMAR TOPPELIUS, olja på duk, signerad och daterad 1921.

Eka vid vattenbryn. Bildens mått 50 x 72 cm.

Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Fläckar. Mindre tryckskada i ena hörnet.

Utropspris
3 000 SEK