LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-talets första hälft, vikt 677 g.

Rik dekor. Triangelformade baser med tassfötter och karyatider. Skaft med dekor av festonger och blad. Ljuspipor med dekor av maskaroner. Höjd 22,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK