Klarglas med blått underfång, signerad " K.F Nuutajärvi Notsjö -62". Klarglas med blåtonat underfång, signerad "TAPIO WIRKKALA 3581". Höjd 16- 20 cm.
Flertalet små nagg. Slitage.