Madeleine Pyk – en samling F769

BERGÈRE, Louis XVI-stil, 1900-talets början.

Gråmålad med skuren dekor av bl a bandflätor och blad. Kannelerade ben med hörnfleuroner. Mönstrad klädsel. Lös sittplymå.

Slitage. Skadad klädsel. Fläckar. Färgbortfall. Mindre avslag. Blekt.

Utropspris
2 000 SEK