Sex kaffeskedar, fyra servettringar, två saltkar med skedar, tre tänger, sax, minatyrsvärd med niellodekor, parfymflaska i glas med silverdetaljer, två skålar med genombrutna brätten, tre glasdosor med silverlock, presenterfat med graverat älghuvud i spegeln, sockerströare samt cigarettetui. Flertalet med Svenska stämplar, även Engelska och Nederlänska. Längd 6 - 31 cm.
Slitage. Smärre nagg i glasdosor. Gravyr, bl.a presenterfat med "Till Rudolf Sörensen på 70-årsdagen, 19 15/4 54, från jägarvänner". En sockerströare i nysilver medföljer.