Litograferad plåt. Bestående av elefant "Jumbo" av Blomer&Schuler, motorcykel Schuco Sport, Schuco 1070 Grand Prix Racer, hoppande hare Kuramochi samt tre stycken fåglar Tyskland. Höjd 4-10 cm. Nyckel finns.
Slitage. Ej funktionstestad. Blekt. Lackskador. Bilen med löst hjul.