35 mattallrikar, diameter 25 cm. Tolv djupa mattallrikar, diameter 24 cm. Tolv förrättstallrikar, diameter 22 cm. Tolv assietter, diameter 18 cm. Tre fat, längd 29 - 41 cm. Fyra skålar, mått 18 x 18 respektive 24 x 24 cm. En såsbåt, längd 23 cm. En terrin, längd 32 cm inkl hänklar.
Slitage. En förrättstallrik samt en assiett med nagg.