LJUSSTAKAR, ett par, försilvrad brons, omkring år 1800.

Kolonnformade skaft. Rund form med dekor av bladverk. Urnformade ljuspipor med lösa ljusmanschetter. Höjd 27 cm.

Ytskikt med slitage. Lagning vid fästen.

Utropspris
2 000 SEK