Design
871517

BORDSLAMPA, Bitossi för Bergboms, chamotterat lergods, 1960-/70-tal.

Ristad dekor av två stiliserade blommor. Glaserad i guld. Etikettmärkt Bergboms. Höjd ca 42 cm.

Obetydlig fotnagg och tillverkningsdefekt vid basen. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK