SLAGLÅSPISTOL
1800-talets början.

Kolv av valnöt. Rund pipa och lås av järn. Mässingsdetaljer. På svansjärnet sitter ett högt ståndsikte. Längd 39 cm.

Konditionsrapport

Bruks-och åldersbetingat slitage. Skador. Slitage. Renoverad. Kompletterad. Torrsprickor. Laddstake saknas. Avkortad.

Följerätt
Nej

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10334314 bukobject
    • 10334314 thumb
    • 10334316 thumb
    • 10334315 thumb
    • 10334317 thumb
    • 10334318 thumb
    • 10334319 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 602

    168 EUR
    179 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (9 bud)
    713 jan 19:211602SEK
    6A13 jan 19:211502SEK
    613 jan 09:031500SEK
    Bevakning på 1 500 SEK uppnåddes