SLAGLÅSPISTOL

1800-talets början.

Kolv av valnöt. Rund pipa och lås av järn. Mässingsdetaljer. På svansjärnet sitter ett högt ståndsikte. Längd 39 cm.

Konditionsrapport

Bruks-och åldersbetingat slitage. Skador. Slitage. Renoverad. Kompletterad. Torrsprickor. Laddstake saknas. Avkortad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10334314 bukobject
    • 10334314 thumb
    • 10334316 thumb
    • 10334315 thumb
    • 10334317 thumb
    • 10334318 thumb
    • 10334319 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 602
    166 EUR
    178 USD

    Budhistorik (9 bud)
    713 jan 19:211602SEK
    6A13 jan 19:211502SEK
    613 jan 09:031500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes