VÄGGPENDYL, Junghans, "No 3083", nyrenässans, 1800-talets slut.

Betsad ek med skuren och svarvad dekor. Urtavla med arabiska siffror. Etikettmärkt. Höjd 90 cm. Pendel medföljer.

Slitage. Ett dekorelement saknas. Spricka i bakstycket. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK