GUILLIAUME COUSTOU, efter, skulptur, brons, 1900-tal.

Man med stegrande häst. Svartmålad träsockel med förgyllda lister. Höjd 57 cm.

Slitage. Avskavd patina. Betsel av från häst. Smärre färgbortfall. Sockel med ställvis omfattande slitage.

Utropspris
5 000 SEK