Motiv av troligen Helige Nikolaus resp troligen Kristi uppståndelsen. Med mässingsrizzor. 26 x 22 cm respektive 31 x 26 cm.
Maskstungna. Slitage. Bucklor. Anlöpningar. Buktande pannåer. Sprickor.