PARTI BESTICK, 12 delar, silver, 1800-talets mitt och 1900-talets början. Vikt 635 g inkl stålblad.

Engelsk snäck (liknande) med sex matskedar, längd 22 cm. En bordssked, längd 18,5 cm. En tesked, längd 15 cm.
Etui med en matkniv, 22 cm. En bordsgaffel, längd 22 cm. En bordsgaffel, längd 18 cm. En bordssked, längd 18,5 cm. En tesked, längd 14 cm.

Slitage. Mindre bucklor. Gravyrer.

Utropspris
1 500 SEK