Två smörgåsgafflar, längd 15,5 cm. Två bordsskedar, längd 19 cm. En buljongsked, längd 16 cm. En äggsked, längd 14,5 cm. Två teskedar, längd 12 cm. Fyra kaffeskedar, längd 13 - 14,5 cm. Tre moccaskedar, längd 10 cm. En tårtspade, längd 18 cm. Två sockertänger, längd 15 cm. En sockerströare, längd 15 cm. En sax, längd 12,5 cm. En mindre slev, längd 13 cm. En liten serveringssked, längd 10 cm.
Slitage. Gravyrer. Bristningar, lagningar och mindre bucklor.