BOK, "Tankar wid lediga stunder", första delen, av Johan Fredric Kryger. Tryckt i Stockholm 1761.

Brunt halvskinnband med fem upphöjda bindningar, gulddekorerad rygg (texten). Ca 17x10,5x5 cm.

Rygg och band med skador. Några sidor med rivning. Slitage och fläckar. Ej genomgången.

Utropspris
2 000 SEK