Mässingsstomme. Olikformade prismor i krönande plym samt avslutande piggbotten. För fyra ljus samt 5 elektriska ljuskällor. Diameter ca 54 cm.
Slitage. Anlöpningar. Ej funktionstestad. Flertalet nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10