NANNY STILL, "Harlekiini", karaff med propp, 2 delar, Riihimäen Lasi Oy, Finland, serien formgiven 1958.
För olja/vinäger. Turkostonat glas, fot och propp i klart glas. Etikettmärkt. Serien i produktion 1958-1968. Höjd 24 cm.
Obetydligt slitage. Propp saknas. Stötskada. Nagg.