Design
873344

BORDSLAMPOR, ett par, Bitossi för Bergboms, 1960-/70-tal.

Chamotterat stengods. Glaserad i beige och bronsfärg. Signerade och etikettmärkta. Höjd ca 36 cm.

Ej funktionstestade. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK