CARL MALMSTEN

Soffa, "Rund Samsas", 1900-talets mitt.

Svängd form, fast stoppad klädsel, djuphäftad rygg. Längd ca 195 cm, sitthöjd 45 cm, totalhöjd 86 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Fläckar, märken.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10343824 bukobject
    • 10343824 thumb
    • 10343822 thumb
    • 10343823 thumb
    • 10343825 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    5 202
    539 EUR
    579 USD

    Budhistorik (11 bud)
    5A21 jan 23:165202SEK
    721 jan 23:165002SEK
    5A21 jan 19:594400SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes