KIOTA MED IKON, Ryssland sekelskiftet 1800/1900.

Ikon tempera på pannå med förgylld och försilvrad mässings risa. Kiotans inneram stämplad M. Hlebnikob. Ikonens storlek 22x18 cm. Kiotans storlek 31x26 cm.

Slitage. Ej examinerad ur risan. Lampan saknas.

СПАС ВСЕДЕРЖИТЕЛЬ.

Utropspris
400 EUR