SOPHIE SÖDERGREN, olja på duk, signerad.
Sommarlandskap med ung kvinna och hund vid grind. Oramad. 19 x 24,5 cm.
Färgbortfall. Krackelerad. Hål. Bucklig duk. retuscher.