MATTA, rölakan, signerad BA?, omkring 1900-talets mitt, 235 x 165 cm.

Blåmelerat fält. Bård med polykrom dekor mot gråmelerad fond.

Bruksslitage. Fläckar. Ligger ej helt slätt mot marken.

Utropspris
2 000 SEK