MATTA, rölakan, signerad IPB, omkring 1900-talets mitt. Ca 350 x 300 cm.

Orange botten med bårder i grått, gult och brunt kring.

Slitage. Flertal hål. Blekt. Skadade fransar/kanter.

Proveniens

Ingått i Trelleborgs stadshotells samlingar.

Utropspris
4 000 SEK