Madeleine Pyk – en samling F769

Hugo Birger

(Sverige, 1854-1887)
Hugo Birger
(Sverige, 1854-1887)

HUGO BIRGER, olja på duk, signerad H. Birger g. S.A.P (konstnärens far Sven August Petterson)

Porträtt. 87 x 60 cm.

Smärre färgbortfall. Krackelyr. Retuscher.

Konstnär

Utropspris
15 000 SEK