Design
875434

KARMSTOLAR, ett par, "Espri", Ikea, 1970-tal.

Betsad bambu, sits och rygg brunt skinn, finns med i 1976 års Ikea-katalog. Höjd 63, bredd 60, djup 65 cm vardera. Sitthöjd ca 32 cm.

Slitage. Märken.

Utropspris
5 000 SEK