FICKUR, 6 st, mest silver, bla Thomas Russell & Son, England. Sent 1800-tal till tidigt 1900-tal.

Diam 4-5,5. Fyra klockkedjor medföljer därav bla en av silvermynt från Storfurstendömet Finland omkring 1900.

Slitage, sprickor, bucklor. En utan sekundvisare.

Utropspris
1 000 SEK