SOPPSLEV samt GALLERSKÅLAR, ett par, England, 1794 respektive 1907, vikt 180 gram.

Soppslev med skaft i delvis spiralvridet trä, London, England, 1794. Gallerskålar, James Dixons & Sond, Sheffield, England, 1907. Längd 10- 36 cm.

Slitage. Slev med mindre bucklor.

Utropspris
1 500 SEK