KERTTU NURMINEN, SKÅL MED LOCK, "Pokaali", signerad K. Nurminen Nuutajärvi.
Skål på fot. Klart och blå, svart- och lilatonat glas. Totalhöjd 31 cm.
Smärre slitage.