MUGG, silver, London 1855.

MUGG, silver, London 1855.

Invändigt förgylld, balusterformad, på helslagen fot, svängt handtag, livet med heltäckande driven dekor av blommor samt kartusch. Höjd 13,5 cm, vikt 320 gram.

Smärre slitage. Lagningar.

Utropspris
3 000 SEK