Ruska med floral dekor, krönt monogram på locket, Horace Woodward & Co (Edgar Finley & Hugh Taylor), London, 1891. Ruska, slätt liv, troligen George Nathan & Ridley Hayes, Birmingham, 1915. Mindre ruska, London, 1892. Ruska, vriden dekor, Thomas Bradbury & Sons, London, 1900. Höjd 13- 23 cm.
Bruksslitage. Bucklor.