Kalk, inändigt förgylld, bladdekor, Philippe Berthier, 1841-1851. Kalk, invändigt förgylld, dekor av blomstergirlanger, Sheffield, England, 1878. Höjd 14- 26 cm.
Bruksslitage. Smärre bucklor.