KALKAR, 2 st, silver, Frankrike samt England, 1800-tal, vikt 524 gram.

Kalk, inändigt förgylld, bladdekor, Philippe Berthier, 1841-1851. Kalk, invändigt förgylld, dekor av blomstergirlanger, Sheffield, England, 1878. Höjd 14- 26 cm.

Bruksslitage. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK