876988

VASER, 1+1 chamotterat stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand

Vaser, 1+1 chamotterat stengods, gunnar nylund, rörstrand.

Vitglaserade. Höjd 12-21 cm.

Obetydligt ytslitage. Obetydligt nagg.

Övrigt

Formgivet på 1930-talet.

Utropspris
2 500 SEK