Glaserat hästekipage med fyra figurer samt fyra hästar. Tudelad på träsockel. Avtagbart tak på vagn. Neapelliknande märkning i underglasyrblått. Sockelns längd ca 91 cm.
Slitage. Spricka i bottenplatta. Lagningar. Smärre dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.