Stomme i kromad metall samt förgylld mässing. Behängd med olikslipade prismor samt plym av pressglas. Avslutande knopp nedtill. Tolv ljuspunkter varav fem elektrifierade ljusarmar. Diameter inkl. ljusarmar ca 73 cm.
Slitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.