HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-tal.

HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-tal.

Målat. Två dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 75, djup 49, höjd 131 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Kompletterad med bl a senare lås och lister. Färgbortfall. Krackelyr. Torrsprickor. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK