27 mattallrikar,
24 assietter,
13 djupa tallrikar,
12 dessertskålar,
20 smörgåstallrikar,
5+7 uppläggningsfat,
2 karotter med lock,
2 såssnipor,
2 små vaser,
12 kaffekoppar med 18 fat,
1 stor gallerskål, längd 40 cm,
1 saltkar,
4 tekoppar med fat(annan modell) medföljer.
Slitage. Sprickor. Nagg. Skador.