BÄGARE, 2 st, silver, Finland 1800-tal.

Graverad dekor, invändigt förgyllda.
Höjd 10,5 cm, Gabriel Haggren, Brahestad 1822. Höjd 12,5 cm, utydliga stämplar. Tot vikt 141 g.

Slitage. Intryckningar.

Utropspris
300 EUR