BESTICKUPPSÄTTNING, 101 delar, silver, "Haga", J L Hultman Stockholm 1900-talets mitt.

Bestående av:
12 st bordsgafflar, längd 18,2 cm
12 st bordsknivar, längd 21,5 cm
12 st bordsskedar, längd 18,6 cm
12 st smörgåsgafflar, längd 15,2 cm
12 st smörgåsknivar, längd 18 cm
12 fiskgafflar, längd 17,9 cm
12 st fiskknivar, längd 21 cm
12 st dessertskedar, längd 16,4 cm
4 st smörknivar (med hållare av nysilver)
såssked.
Total vikt ca 4320 g.

Obetydligt slitage. Knivblad av rostfritt stål.

Utropspris
22 000 SEK