KAI KRISTIANSEN, skrivbord, modell 70, för Feldballes Møbelfabrik, Danmark 1960-tal.
Hurtsar med 6 st draglådor, på motsatta sidan 2 skåp. Längd 171 cm, djup 85 cm, höjd 72 cm. Nyckel finns.
Omfattande slitage och skador. Lagningar.