MATSERVIS, porslin, 160 delar, Rosenthal.

Vit med gulddekor. 23st buljongkoppar med 26st fat. 24st assietter. 24st djupa tallrikar. 22st förrättstallrikar. 26st mattallrikar. 15st serveringsdelar (såskannor, fat skålar etc)

Smärre slitage. Smärre dekorbortfall. Två buljongfat, två assietter och en mattallrik med kantnagg.

Utropspris
5 000 SEK