MYNT, 14 stycken, silver och koppar, Sverige, 16/1800-tal.

Bland annat innehållande 1 riksdaler 1790, 1 riksdaler specie 1857, 1 riksdaler 1817, 2 mark 1666, 1 mark 1713 med mera. Diameter 16-40 mm.

Ställvis omfattande slitage. Repor.

Utropspris
5 000 SEK