Heliga Anton.
Ikon, tempera på pannå. Risa, förgyllt silver, kontroll mästare Dmitri Tverskoj (Д.Т) S:t Petersburg 1844. Storlek 9x7,5 cm. Ramens storlek 16x15 cm.
Slitage, skador. Ej originalram.