MINIATYR, emaljerat silver, Ryssland, 1900-talets början.

Dekor av kors med blå emalj mot vit emaljerad botten. Krönt av ryska dubbelörnen. Höjd 32 mm.

Slitage. Smärre emaljskada.

Utropspris
3 000 SEK