TELLURIUM

Ernst Schotte & Co Berlin, Tyskland, 1800-taltes slut.

Mekaniskt roterande arm med väv bär en jordglob och måne. En ljushållare med underliggande kalenderskiva med månader, datum, horoskopmärken och årstider. Längd 45 cm, höjd 38 cm.

Konditionsrapport

Ställvis omfattande slitage och märkbara skador. Reflektorskivan saknas. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10384096 bukobject
    • 10384096 thumb
    • 10384094 thumb
    • 10384090 thumb
    • 10384091 thumb
    • 10384092 thumb
    • 10384093 thumb
    • 10384095 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss